Tego jeszcze w tym roku nie było!

Tego jeszcze w tym roku nie było!

Za nami dwa dni intensywnych spotkań warsztatowych z kreatywnego wideofilmowania!????????????

Nasze zaproszenie przyjął Miłosz Miłosz Latosi, filmowiec z ponad 7 letnim doświadczeniem w tworzeniu różnego rodzaju filmów, od teledysków po reportaże????????

Zainteresowanie filmowaniem towarzyszy Miłoszowi od dzieciństwa. Swoje pierwsze dzieło, film o żabach w ogrodzie, nakręcił korzystając z telefonu Sony Ericsson z analogowymi przyciskami mając zaledwie 10 lat!???????????? Na swoim koncie ma również sukcesy na Międzynarodowym Festiwalu Cor ad cor Film Festival, gdzie zdobył pierwsze i drugie miejsce. Miłosz zbudował też własną ciemnię fotograficzną oraz nauczał fotografii analogowej i cyfrowej po ukończeniu technikum fotograficznego???????????? Obecnie studiuje Film Eksperymentalny na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i prowadzi dla naszych seniorów zajęcia!???????? Ach, co to są za zajęcia!????????

Na początku Miłosz pokazał nam m.in. podstawy kadrowania, zasady kompozycji oraz zapoznał nas z różnymi rodzajami planu filmowego. Na przykładach pokazał, jakie błędy popełniamy najczęściej robiąc zdjęcia lub kręcąc filmy i kim są bohaterowie drugiego planu. Po takim wprowadzeniu przyszedł czas na zadania!???????????? Zostaliśmy podzieleni na grupy i każda z nich musiała wykonać zdjęcia na określony temat. Było przy tym sporo śmiechu i zabawy! Zwłaszcza w grupie, której przyszło pokazać łamanie wszystkich zasad????????

Potem Miłosz pokazał seniorom, jakimi możliwościami dysponują ich telefony komórkowe!???????? Jakie mają funkcje oraz tryby fotografowania i jak z nich korzystać????????? Dodatkowo pokazał nam mega przydatną aplikację do edytowania zdjęć, która seniorom bardzo się spodobała! Było też o kręceniu filmów na różne media społecznościowe, ale tym tematem szerzej zajmiemy się na kolejnych zajęciach ????????Już nie możemy się doczekać!

Projekt jest współfinansowany z budżetu Gminy Tarnowo Podgórne.

Z Maja Stępień, Miłosz Latosi

Galeria

Nasi Partnerzy

Modernizację strony sfinansowano ze środków
otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu PROO

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest “Fundacja Nigdy nie jest za późno“ z siedzibą w Przeźmierowie (62-081), ul. Krańcowa 51. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez “Fundację Nigdy nie jest za późno“, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akcepuję