Królowa jest tylko jedna!

Królowa jest tylko jedna!

Tymi słowy Janek Majchrzak rozpoczął swoje wystąpienie w naszej Akademii Młodych Orłów😍👉 Tematem przewodnim była matematyka, którą Janek uwielbia i jako student informatyki zgłębia na Politechnice Poznańskiej🙂👉 Dzięki jego fantastycznej i pełnej pasji prezentacji mogliśmy doświadczyć spotkania z matematyką na innym poziomie niż ten prezentowany na lekcjach w szkole.

😉👉 Na początku Janek podkreślił przydatność i wszechobecność matematyki w naszym życiu codziennym👉 Dowiedzieliśmy się m.in. jak działa kalkulator, czym jest i na czym polega kodowanie oraz szyfrowanie i jak się to ma np. do wysyłania wiadomości z poczty elektronicznej 🙂👉Opowiedział nam o kilku wybitnych matematykach, w tym o Dawidzie Hilbercie i Kurcie Gödelu, którzy toczyli ze sobą spory i zastanawiali się jakie są cechy idealnego systemu matematycznego.

👉Bardzo nas poruszyła historia życia Alana Turinga, uznawanego za twórcę informatyki oraz sztucznej inteligencji. Mówiono o nim, że był geniuszem, który ocalił matematykę przed katastrofą, świat przed Hitlerem, a ludziom dał komputer👉 Alan Turing w latach 50-tych XX- wieku, w wieku 41 lat popełnił samobójstwo, po tym jak został skazany za swoją orientację seksualną (był gejem), na karę kastracji chemicznej, którą wybrał zamiast więzienia.

😔👉 W międzyczasie pozbawiono go dostępu do wszystkiego co opracował i było dla niego ważne, w tym pracowni uniwersyteckich oraz dokumentacji sporządzanych przez lata… Historia życia Alana Turinga bardzo nas zasmuciła, bowiem w naszej społeczności nikogo nie oceniamy i uważamy, że jesteśmy różni i każdy z nas zasługuje na szczęście!👉 Potem długo rozmawialiśmy na temat tolerancji i wzajemnego poszanowania. Byliśmy zgodni, że każdy z nas ma prawo być tym kim chce i może żyć po swojemu.

👉W finale swojej prezentacji Janek przedstawił i wyjaśnił nam najpiękniejsze Jego zdaniem równanie matematyczne 👉Wcześniej pokazał nam jak matematyka łączy się z muzyką i w jaki sposób korzystają z niej np. akustycy! Mogliśmy to poczuć, usłyszeć i zobaczyć! Coś niesamowitego!

😍👉 Na koniec przyszedł czas na zabawą integracyjną! Nasza prezeska – Maja Stępień, pomysłodawca i koordynatorka Akademii, nawiązując do matematyczno-muzycznych powiązań poprowadziła mini lekcję bachaty!😍

👉 To było kolejne spotkanie, podczas którego młodzi ludzie mogą się sprawdzić w roli prelegentów. Janek Majchrzak poradził sobie doskonale! 😍👉 A z całą grupą Młodych Orłów widzimy się niebawem😍👉

Projekt współfinansowany z budżetu Gminy Tarnowo Podgórne.

Zobacz zdjęcia

Nasi Partnerzy

Modernizację strony sfinansowano ze środków
otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu PROO

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest “Fundacja Nigdy nie jest za późno“ z siedzibą w Przeźmierowie (62-081), ul. Krańcowa 51. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez “Fundację Nigdy nie jest za późno“, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akcepuję