Pomagamy!

Pomagamy!

Miarą naszego człowieczeństwa jest to, jak szybko potrafimy reagować na potrzeby innych i jak wiele dajemy z siebie.Jednoczymy się z naszymi przyjaciółmi z Ukrainy, zwłaszcza z tymi z którymi mieliśmy okazję współpracować przy okazji realizacji różnych projektów. Wspieramy Was całym sercem❤️Niestety nie wszystkie zbiórki ogłaszane w internecie w rzeczywistości mają na celu pomoc Ukrainie i jej obywatelom. Pojawiają się też takie, które mają na celu oszukać potencjalnych darczyńców. Eksperci, które zajmują się wykrywaniem zagrożeń w cyberprzestrzeni – zalecają, by weryfikować organizacje przed przekazaniem im środków! Poniżej umieszczamy linki do zweryfikowanych organizacji humanitarnych i zbiórek dla Ukrainy.?

Lista ogólnopolskich zweryfikowanych organizacji i zbiórek dla Ukrainy – https://tvn24.pl/…/pomoc-dla-ukrainy-lista-zbiorek…?Na terenie naszej gminy – Gmina Tarnowo Podgórne od kilku dni prężnie działa Bank Solidarności z Ukrainą ??https://www.tarnowo-podgorne.pl/…/rusza-bank…/?W Poznaniu od poniedziałku 28 lutego startuje miejski punkt pomocy dla Ukrainy – https://www.poznan.pl/…/poznan-dla-ukrainy-startuje…?Dla uchodźców i chętnych nieść pomoc została też uruchomiona specjalna strona rządowa – https://pomagamukrainie.gov.pl/. Mieszkańcy Ukrainy znajdą tam m.in. informacje związane z transportem, komunikacją, zamieszkaniem czy leczeniem w Polsce. Dla tych, którzy chcą się do nas dostać, a nie mają karty Polaka uruchomiono specjalną podstronę w języku ukraińskim – https://www.gov.pl/web/udsc/ukraina.

Tam znajdziecie m.in. listę przygranicznych punktów recepcyjnych, w których każdy obywatel Ukrainy uzyska więcej informacji na temat pobytu w Polsce, otrzyma miejsce na odpoczynek, ciepły posiłek, napój, podstawową opiekę medyczną oraz tymczasowe zakwaterowanie.?Ze swojej strony Fundacja Nigdy nie jest za późno dla ukraińskich matek z dziećmi, które przybędą na tereny Gminy Tarnowo Podgórne, zorganizuje grupowe sesje terapeutyczno- psychologiczne oraz animacje dla dzieci?Nieważne gdzie, na wojnie czy w życiu codziennym, każdy z nas potrzebuje wiary, że są na tym świecie ludzie, dla których jesteśmy ważni i którzy nam pomogą, nawet wtedy gdy nasz świat zakryją chmury. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie?❤️

Z Oleksii Sokun, Olena Zaradna, Anna Artemenko, Maja Stępień, Gmina Tarnowo Podgórne, wolontariusze Fundacja Nigdy nie jest za późno

Nasi Partnerzy

Modernizację strony sfinansowano ze środków
otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu PROO

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest “Fundacja Nigdy nie jest za późno“ z siedzibą w Przeźmierowie (62-081), ul. Krańcowa 51. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez “Fundację Nigdy nie jest za późno“, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akcepuję