Międzypokoleniowe, pełne ciepła i kreatywności.

Międzypokoleniowe, pełne ciepła i kreatywności.

Takie były nasze czwartkowe warsztaty plastyczne.?? Dzięki nim w świetlicy szkolnej w Szkole Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Przeźmierowie pod opieką artystyczną Dawida Dawid Dopieralski, poczuliśmy magię zbliżających się Świat Bożego Narodzenia!???

Najpierw z mąki i kleju przygotowaliśmy masę porcelanową, którą trzeba było wyrabiać i ugniatać tak jak ciasto!?? Z niej wykrawaliśmy bielusieńkie ozdoby, które po wyschnięciu będzie można zawiesić na choince???Równolegle w kąciku akwarelowym powstawały kartki świąteczne. To stanowisko szczególnie upodobał sobie niepełnosprawny Łukasz, który odwiedził nas ze swoją mamą Elą??Łukasz zaskoczył nas swoją otwartością i przy małej pomocy sympatycznych wolontariuszek z SP Przeźmierowo, sam zrobił kilka kartek i bombek!??

?Najmłodszy uczestnik spotkania-4 letni Radek też był zachwycony, tym co się działo na zajęciach!?? Jemu do gustu przypadły styropianowe bombki, które mógł pomalować i ozdobić m.in. papierowymi pieskami i szczeniaczkami?? Radek na warsztatach pojawił się ze swoimi rodzicami, którzy dla siebie, też coś znaleźli. ??Jego tato upodobał sobie kącik, na którym na stole obok drewnianych pieńków znajdowały się farby, koronkowe i satynowe wstążki, kawałki włóczki, błyszczący papier i inne materiały??W tym miejscu powstawały przepiękne ekologiczne aniołki, które będziecie mogli podziwiać 15 grudnia na naszym świątecznym spotkaniu przy choince??? Więcej info o tym wydarzeniu niebawem ?

?A dlaczego znowu robiliśmy anioły??? bo anioły są dla nas ważne i tworzymy je co roku, od początku działania naszej fundacji czyli od 2016 roku!?Jesteśmy przekonani, że anioły są wśród nas i można je odnaleźć w drugim człowieku❤️?? W nieznajomym, który się do nas uśmiechnie i obdaruje dobrym słowem i energią ??W przyjacielu, który poklepie po ramieniu i powie ,,Nie mogę obiecać, że rozwiąże wszystkie Twoje problemy, ale mogę obiecać, że będę z Tobą, by razem stawić im czoło’’ ??Wierzymy, że każdy z nas może być aniołem dla drugiego człowieka❤️I tak wyglądały nasze przedświąteczne warsztaty??? Był czas na ferwor twórczych działań i czas na nieśpieszne rozmowy. Był czas na słodkości i przyjacielskie przytulaski ???Po raz kolejny udowadniamy, że integracja międzypokoleniowa to super sprawa i razem możemy tworzyć piękne rzeczy?❤️

?Dziękujemy Dyrekcji Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Przeźmierowie za użyczenie przestrzeni, w której odbywały się zajęcia ???oraz Dawidowi Dawid Dopieralski i grupie zaangażowanych wolontariuszek, za serce okazane naszym podopiecznym ?❤️?

Warsztaty zrealizowaliśmy ze środków własnych.

Galeria

Nasi Partnerzy

Modernizację strony sfinansowano ze środków
otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu PROO

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest “Fundacja Nigdy nie jest za późno“ z siedzibą w Przeźmierowie (62-081), ul. Krańcowa 51. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez “Fundację Nigdy nie jest za późno“, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akcepuję