Czym są fakty, a czym są interpretacje?

Czym są fakty, a czym są interpretacje?

Jak się rodzi plotka? ????????Dokąd prowadzą mnie emocje i czy jestem odpowiedzialna/y za emocje innych????????? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi na ostatnich czterech spotkaniach w naszej Akademii Starszych Orłów.

Naszą przewodniczką jest psycholożka Mariola Bardziejewska Mariola Bardziejewska, która pomaga seniorom lepiej zrozumieć siebie i innych. Poprzez różne gry i zabawy oraz scenki, jakie odgrywamy na zajęciach, uczymy się, jak sobie radzić w sytuacjach trudnych oraz w jaki sposób komunikować swoje potrzeby i oczekiwania.????????Towarzyszą nam dwa zwierzątka: szakal i żyrafa, które symbolizują porozumienie bez przemocy Marshalla Rosenberga.????????

W tym roku uruchomiliśmy dwie grupy. Początkującą i średniozaawansowaną, z którą realizujemy rozbudowany program. To w tej grupie braliśmy ,,na warsztat’’ trójkąt dramatyczny i Ratownika, w rolę którego często wchodzimy nawet nieproszeni.

Z tą grupą trenujemy też asertywną komunikację przy pomocy gry ,,Prosto z mostu’’. ????????To gra pozwalająca trenować podstawowe techniki komunikacyjne w tym: pytania otwarte, pytania zanurzone, parafrazę, odzwierciedlanie, komunikat JA, FUKO oraz demaskowanie aluzji. Seniorzy wcielają się w menedżerów różnych działów tej samej firmy i mogą przetestować prawidłowe udzielanie informacji zwrotnej oraz innych technik komunikacyjnych służących porozumieniu.

Obowiązkowym elementem każdych zajęć jest przyjacielski przytulas i obdarowywanie się dobrym słowem!???????????? Praktykowanie wdzięczności i skupianie się na pozytywnych aspektach życia wychodzi seniorom co raz lepiej. Co nas bardzo cieszy! ????????

Dodatkowo w Akademii Starszych Orłów uruchomiliśmy zajęcia z videofilmowania, ale o tym napiszemy osobny post ????

Projekt jest współfinansowany z budżetu Gminy Tarnowo Podgórne

Z Maja Stępień, Mariola Bardziejewska, New Players Poland w Gmina Tarnowo Podgórne

Galeria

Nasi Partnerzy

Modernizację strony sfinansowano ze środków
otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu PROO

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest “Fundacja Nigdy nie jest za późno“ z siedzibą w Przeźmierowie (62-081), ul. Krańcowa 51. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez “Fundację Nigdy nie jest za późno“, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akcepuję